/Files/images/animatsii/animashki-sport-1178.gif/Files/images/animatsii/58392569_953c38d23083b2adbff347e2eab8df33.gif

Дитяче плавання - мабуть, єдиний вид спорту, якому можна навчати дитину мало не з народження. Якщо раніше в басейн не брали раніше 5-6 років, то зараз цієї проблеми немає.

Який найсприятливіший вік для навчання плаванню?

- Навчання плаванню можна починати 3-х років. Цей період і є самий сприятливий: діти зазвичай добре «заходять» у воду, не бояться води, швидко звикають до інструктора, дитину легше зацікавити іграшками, які є в басейні.

/Files/images/2015_08_03_Plavanie_detey_3.jpgЯкщо дитина боїться води, то як можна допомогти йому подолати це почуття?

- Буває, що діти бояться води. Цей страх може передаватися від батьків, може бути вродженим, а може бути придбаним: наприклад, був невдалий досвід контакту з водою (упустили дитину у воду, налякали його).

Як правило, інструктор робить все можливе, щоб зацікавити дитину. Для дитини процес навчання і гра - одне і те ж. Граючи , дитина вчиться. Тому в нашому бассейні багато іграшок , якими можна захопити дитину .

Кожна ситуація індивідуальна , залежить від віку дитини , поведінки батьків , від настрою дитини. Але якщо дитина не боїться води у ванній , то басейн для нього абсолютно інша історія. По-перше , дитина вперше стикається з «великою » водою - вона не відчуває меж: дна немає , для неї басейн здається величезним. По-друге , дитина знайомиться з новою незнайомою людиною - інструктором , якому відразу потрібно довіряти. І , тим не менш , діти , які навідріз відмовляються заходити в воду , зустрічаються не так вже й часто. Так чи інакше , висновки рекомендується робити не раніше третього заняття , перші два не є показовими . Вважається , що дитина поступово звикає до води , до басейну і інструктора . Буває , що дитина плаче на перших двох заняттях , а на третьому просто пливе як ні в чому не бувало.

/Files/images/91.jpgЗараз існує маса «помічників» для навчання дитини плаванню. Наприклад, спеціальні круги . Наскільки вони необхідні і корисні?

- Тут все залежить від віку. Прогрес помітний після того , як у дитини з'являється свідомий інтерес до пірнання і їй починає подобатися пірнати за іграшками , просто пірнати , на спір затримувати дихання .

« Помічники » можуть стати в нагоді в період , коли дитина вже освоївся у воді, але ще не впевнений у своїх силах. Вони дозволяють йому плавати без допомоги дорослого , відчути себе самостійним і незалежним , спробувати якісь вправи , які без «помічників» зробити не виходить (наприклад , зірочку на спині).

Але не варто повністю покладатися на такі речі , дитина , як правило , досить швидко сама вчиться триматися на воді.

Плавання корисно всім дітям чи все ж є винятки?

- Для відвідування басейну необхідно отримати довідку від педіатра , порадитися з неврологом і ортопедом . Якщо є якісь обмеження , доктор про це розповість .

Є протипоказання до дитячого плавання. До них відносяться:

• важкі вроджені вади серця ;

• різні гострі захворювання ( пневмонія , ГРВІ з лихоманкою ) в період загострення , після одужання плавати можна ;

• неврологічна патологія , яку супроводжує судомний синдром ;

• серйозні порушення опорно -рухового апарату , які вимагають фіксації кінцівок ;

• шкірні інфекції;

• мокнучі діатези ;

• дитячий параліч ;

• епілепсія ;

• глибока недоношеність .

Можуть не допустити до плавання недоношених дітей , а також дітей з рахітом і залізодефіцитною анемією.

/Files/images/ab79f6_9b5435f0363643d4856fd87a4e3d92aa.jpgСкільки потрібно часу для того , щоб дитина навчилася самостійно , без підтримки плавати ?

- Це залежить від дитини , від її віку , характеру , регулярного відвідування тренувань. Є діти , які пливуть з першого заняття , є ті, яким потрібен час.

Дуже часто діти пропускають заняття через хворобу , відпусток , причини можуть бути різні , що природно уповільнює процес навчання.

Навички пірнання і вміння триматися на воді не проходять просто так. Якщо дитина ходила в басейн і з задоволенням плавав , а потім з різних причин не відвідував басейн і через деякий час знову став ходити , наприклад , то результат буде швидше.

Навик плавання з часом втрачається або залишається?

- Навички плавання залишаються. Навіть якщо втрачаються, їх легко відновити. Якщо довго не плавати, може знадобитися час на те, щоб звикнути до води.

Чим загрожує самостійне навчання плаванню дитини ?

- Якщо батьки знають і дотримуються техніки безпеки поведінки на воді ,

то небезпеки для життя немає. Але неправильне навчання плаванню може призвести до викривлення постави. Важливо не нашкодити дитині , а навчити його плавати правильно .

Дуже часто на відпочинку можна бачити дітей , які плавають «по -собачому ». Чи складно їх перевчити класичних видів плавання ?

- Звичайно , легше працювати з дитиною з нуля. Але і в перенавчанні для інструктора немає особливої ​​проблеми. Потрібно донести до дитини інформацію , що плавати , наприклад , брасом зручніше і швидше , ніж по- собачому. Рухи багатьох стилів плавання природні, дитина легко навчається ім.

Які існують ігри на воді для маленьких дітей при навчанні плаванню ?

- Для кожного віку свої ігри . Діти до року просто люблять плавати за іграшками , ловити їх , « привозити » батькам . Дітям старшого віку можна запропонувати сюжетну гру: пригостити чаєм іграшок , показати їм фокус , «навчити » їх пірнати , покатати на дошці , діставати з дна «скарби» (іграшки , шайби і т. д.).

Дітям трьох -чотирьох років можна пропонувати рольові ігри з довгою сюжетною лінією. У дитині потрібно розбудити дослідника : скільки іграшок зможеш сховати під водою , як самому навчитися діставати шайбу з дна , скільки зможеш протриматися під водою.

Кiлькiсть переглядiв: 69