• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Музична сторінка

/Files/images/e0026f13llllllllllllllllllllc44e.png

Музична сторінка


/Files/images/DSC_0040.JPGБорисенко Інна Миколаївна - музичний керівник

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст вищої категорії

Педагогічне звання: вихователь - методист

Проблемна тема: "Використання ІКТ для розвитку музичних здібностей дошкільників"


/Files/images/Wp8lxaqk0eE.jpg

Пархоменко Ганна Павлівна - музичний керівник

7 тарифний розряд

Проблемна тема: "Інноваційні підходи в дитячій хореографії на заняттях"


/Files/images/lines7.gif

Вплив музики на розвиток особистості дошкільників

/Files/images/2956621-96ed8618e088c47f.jpg Реформа системи освіти, яка стосується і дошкільників, висуває розвиток творчості дитини, як одну із пріоритетних задач.
Дитина не повинна пасивно спостерігати оточуючий світ, вживати готову інформацію і копіювати її. Саме від творчих людей залежить розвиток суспільства. Перші творчі здібності особистості проявляються в дошкільному віці. Перед вихователем стоїть задача знайти шляхи своєчасного прояву у кожної дитини інтересів, природних задатків, здібностей і створити оптимальні умови для їх розвитку. І визначати конкретні сфери творчого потенціалу.
Як відомо,музика-вид мистецтва, який суттєво впливає на становлення особистості. Вона збагачує почуття дитини, сприяє оволодінням вмінням відчувати ритм, і мелодію твору, формує здібності адекватно реагувати на них своїм голосом і рухами, розвиває інтерес до різних музичних інструментів і бажання на них грати.
Головне в музичному розвитку дошкільнят-повести дитину в різнобарвний світ музики, навчити дитину жити „нею”. Задача педагога полягає в тому, щоб дитина робила це не тому, що так треба, а щоб дитина сказала:” Я буду робити це тому, що хочу, тому, що це мені цікаво.”
Допомогти дитині відчути красу і силу впливу музики - це важлива задача. Музичне виховання - частина естетичного виховання дитини. Естетичне виховання проходить через ознайомлення дітей з різними видами мистецтва (музика ,образотворче мистецтво, театр, хореографія, література, фольклор). Музика розвиває музичну культуру і формує позитивні якості особистості. Музика в більшій ступені, ніж інший вид мистецтва доступний дитині./Files/images/1350549587_muzykalnye-zanyatiya2.jpg
Під час слухання музики розвивається таке поняття, як емоційно -образний зміст музики. Тобто діти знаходять зв’язок між засобами музичної виразності і змістом музики. Розвиваючи виконавскі навички дітей ми співаємо без супроводу.
Відомо, що пісенна творчість направлена на розвиток тих чи інших музичних здібностей. І коли вже діти мають певний досвід музичної імітації, вони можуть виконувати ,наприклад музично-дидактичні ігри, в яких діти проспівують слова привітання з певною інтонацією та емоцією вибирають потрібний темп і ритм.
Ефективними видами занять, які дозволяють дитині розкритися повніше і яскравіше як особистості, являються розвивальні, домінуючи, комплексні, тематичні заняття.
Розвиток особистості дитини, сприяють дитячі музичні свята. Основою свята це є гра, веселе дійство, де є вільна музична діяльність. Викликаючи емоції радості, свята закріплюють знання дітей про оточуючий світ, розвивають мову дитини, творчу ініціативу та естетичний смак.
Отже, музика займає особливе місце у вихованні дошкільників. Головний принцип - це оптимальне співвідношення навчання та творчості.

Ласкаво запрошуємо на музичну сторінку! Якщо ви хочете розучувати з дітьми пісеньки, будь ласка сюди. Дізнатися поради фахівця можна тут. А подивитися фото зі свят зможете ось тут.

/Files/images/animatsii/lineechka-6.gif

Кiлькiсть переглядiв: 113